Chuť Francie

Francie a Bretaň

Téměř tisíců lákadel – to je tajemná a romantická Francie, která nabízí turistům množství památek a kulturního vyžití. Přijdou si zde na své jak dobrodružné povahy, tak i lidé, kteří mají rádi svoje pohodlí a klid. Mezi největší lákadla dozajista patří Paříž, zámky na řece Loiře nebo gotické katedrály.

Francie také disponuje lyžařskými středisky nejvyšší kvality. V západním koutě Francie se nachází Bretaň, země, kde údajně vznikla legenda o Excalibru. Bretaň je však známá pro něco zcela jiného – jsou to crêpes a galettes, sladké a slané palačinky, které jsou díky své vynikající chuti považovány za nejlepší na světě

Francie plná vůní a chutí

Kromě sportu a kultury je Francie jako stvořená pro milovníky dobrého jídla a pití. Víno a sýr, to jsou dva pojmy neodmyslitelně spojené s Francií, která je snem většiny labužníků. Tím však kulinářské speciality nekončí. Francie také nabízí obří obložené bagety, slané palačinky galettes nebo velice populární sladké palačinky crêpes s rozmanitými příchutěmi.

Při procházkách po ulicích vás „plácne přes nos“ nezapomenutelná vůně čerstvého pečiva z mnoha pekařství, která jsou rozeseta po celé Francii. Můžete zde ochutnat ty nejlepší bagety nebo se vrhnout na sladké pečivo, brioche nebo všem známý croissant.

Crêpes a Galettes

Francouzské sladké a slané palačinky crêpes a galettes patří k těm nejlahodnějším na světě.

Otcem sladkých palačinek crêpes je slaná galettes, která je známá již přes 5000 let. Slané palačinky galettes se vyrábějí ze směsi pohankové mouky a vody. Ve svých počátcích se galettes jedly samotné, ale později lidé začali experimentovat a přidávat ke slaným palačinkám různé přísady, jakými např. byly vejce nebo různé druhy uzenin.

O něco později vznikla sladká palačinka crêpes, která se podávala jako moučník. K přípravě byl použit zbytek těsta z galettes, vejce, skořice a jiné přísady – a světlo světa spatřila první sladká palačinka crêpes.

Francie v Praze

Není snadné nalézt tu svou Francii v Praze. Atmosféru francouzských kaváren můžete zakusit právě u nás.

V naši Kavárně Creperii pro vás máme připraveny neotřelé kombinace palačinek rozmanitých chutí. A to již k snídani. Jsme pro vás nachystaní v 6 pražských nákupních centrech, mezi které patří: Nový Smíchov, PALLADIUM, Galerie Fénix, Novodvorská plaza, Quadrio a nyní nově i ve Westfield Chodov.